ziola ekologiczne w doniczkach

ziola ekologiczne w doniczkach

Lip 29

ziola ekologiczne w doniczkach

Alkoholizm i medycyna alternatywna – nowe formy leczenia, które obiecujące

Istnieje wiele tradycyjnych metod zwalczania nadużywania alkoholu, jak np rehabilitacji, leków, psychoterapii oraz 12 programów kroki. Jednak, ze względu na ograniczony sukces z tych opcji, medycyna alternatywna odbiera zdobytą uwagę. Rzeczywiście, suplementy ziołowe, znane również jako lekarstwo botanicznego lub fitoterapii, są najstarszą formą opieki zdrowotnej znanym ludzkości. W rzeczywistości, zioła są stosowane w prawie każdej hodowli w historii jako integralna część praktyce medycznej i leczenia.

Słowo lek rzeczywiście pochodzi od starego holenderskiego słowa Droog oznaczającego ” suche ” – jak farmaceutów, lekarzy i uzdrowicieli starożytnych często suszonych roślin do stosowania jako lek. Nawet dzisiaj, około 25% wszystkich leków na receptę wciąż pochodzi z drzew, krzewów i ziół. Światowa Organizacja Zdrowia zwraca uwagę, że z 119 leków pochodzenia roślinnego, około 74% są stosowane w nowoczesnej medycyny w sposób, który koreluje bezpośrednio z ich tradycyjnych zastosowań jak leków Ladeco – krzesła biurowe gdańsk roślinnych przez rodzimych kultur.

Najwcześniejsze znane teksty, z instrukcjami, jak używać ziół jako leki, zostały napisane przez Chińczyków około 2800 pne. Uważa się, że Shen Nung napisał The Great ziołowego (Pen Ts’ao) w tym czasie. W tym tekście przytacza około 350 roślin, z których wiele jest wciąż używane do dziś. Przez pierwsze w Indiach sanskryckie teksty medyczne, Caraka Sambita i Sushrata Sambita, podobne w wieku do chińskich tekstów, opisują zastosowanie 700 roślin. Trzy podstawowe zioła są tutaj wymienione jako posiadające badano w związku z uzależnieniem od alkoholu.

Wiele konwencjonalnych leków są również pochodzące z roślin, takich jak aspiryna, kodeina, morfina, efedryna i chinina, między innymi.
Wpis zawdzięczamy