ziola eligiusza kozlowskiego

ziola eligiusza kozlowskiego

Paź 22

ziola eligiusza kozlowskiego

Innym obiecującym zioła ostropestu plamistego (Silybum marianum), który był używany od wieków w Europie jako lekarstwo na problemy z wątrobą. Zioło to ma niezwykłą zdolność do ochrony wątroby przed uszkodzeniem wynikającym z alkoholem i innymi zatruć. http://aquastacja.pl/aqua-aerobik-fitness Ostropest chroni wątrobę i stymuluje wydzielanie żółci. Jest ono stosowane do leczenia zapalenia wątroby i żółtaczka, oraz w warunkach, w których wątroba naprężenia od infekcji, nadmiar alkoholu lub chemioterapię.

Ostropest jest również znany ze swojej zdolności do oczyszczenia i odmłodzenia uszkodzoną wątrobę. Jest szeroko stosowane do leczenia alkoholowego zapalenia wątroby, alkoholowe stłuszczenie wątroby, marskość wątroby, zatrucie wątroby i wirusowe zapalenie wątroby, a także do ochrony wątroby przed działaniem wątroby toksycznych leków.

Składnik aktywny w ostropestu jest sylimaryna, substancja zawarta w nasionach. Badania kliniczne sugerują, że po podaniu doustnym, oset może być korzystne dla zmniejszenia śmiertelności i poprawy testy funkcji wątroby u pacjentów z alkoholowej choroby wątroby. Sylimaryna skutecznie przeciwieństwie marskość alkoholową na pawianach i stwierdzono, że są skuteczne w zwalczaniu różnych uszkodzeń wątroby u gryzoni. Sylimaryna badano w warunkach kontrolowanych u naczelnych i stwierdzono przeciwstawić stres oksydacyjny indukowany alkoholu i opóźnić rozwój alkoholowej zwłóknienia wątroby.

U ludzkich pacjentów alkoholowej choroby wątroby, kontrolowane badania sylimaryną wykazały korzystny wpływ, takie jak poprawa przeżycia. Sylimaryna badano najbardziej wyczerpujący w chorobach wątroby wywołanej alkoholem. Całkowita śmiertelność była niższa u pacjentów leczonych sylimaryny w porównaniu z pacjentami przyjmującymi placebo. W związku z tym może być użyteczna jako środek pomocniczy w terapii alkoholowej choroby wątroby.

Wpis zawdzięczamy