ziola hildegardy legnica

ziola hildegardy legnica

Paź 07
ziola hildegardy legnica

Czym dokładnie jest porażenie mózgowe

Zrozumienie porażenie mózgowe jest pierwszym krokiem w kierunku zapobiegania jej. Porażenie mózgowe jest stanem, kiedy ruchy mięśni i postawy wpływają (porażenie) z powodu uszkodzenia mózgu (mózgowa). W przeciwieństwie do ospy wietrznej lub odry, porażenie mózgowe nie jest chorobą, ale jest to warunek.projekt zagospodarowania sklepu To nie jest zaraźliwe i chociaż nie ma lekarstwa nie jest progresywny, a uszkodzenie mózgu nie zwiększa się w miarę upływu czasu.

ziola hildegardy legnica

Około stu pięćdziesięciu laty angielski chirurg William nazwie Mała Pierwsza udokumentowana i zebrano informacje na temat stanu osobliwego, które dotknęły dzieci w pierwszych latach ich prowadzące do sztywnych, spastyczne mięśni w nogach oraz w mniejszym stopniu ich ramionach. Mała okazało się, że warunek ten nie pogorszyć w ciągu lat, ani nie poprawi. Stan ten znany jest od wielu lat, jak choroba Little’a, jest obecnie znany jako spastyczne porażenie mózgowe, jednym z kilku rodzajów porażeniem mózgowym.

ziola hildegardy legnica

Porażenie mózgowe jest bardzo zróżnicowany i złożony stan z różnymi ludźmi zachorowanie inaczej. Każdy konkretny przypadek jest zatem, jak indywidualistyczna jak indywidualne samych pacjentów. Charakteryzuje się niezdolnością do pełnego kontrolowania funkcji motorycznych, szczególnie kontrolę mięśni i koordynację.

W zależności od obszarów mózgu, które zostały uszkodzone, jedną lub więcej z poniższych środków może występować: sztywność mięśni lub spastyczność; mimowolne ruchy; zaburzenia chodu (pieszo) lub ruchowej, trudności w połykaniu i problemy z mową. Ponadto, następujące objawy są czasami związane z porażeniem mózgowym: zaburzenia czucia i percepcji; upośledzenie wzroku, słuchu lub mowy; drgawki; i / lub upośledzenie umysłowe. Inne problemy, które mogą powstać trudności w żywieniu, pęcherza moczowego i jelita grubego, problemy z oddychaniem z powodu trudności postawy, zaburzenia skóry z powodu odleżyn, a także trudności w uczeniu się.

Wpis zawdzięczamy