ziola grzegorza sroki

ziola grzegorza sroki

Sie 14

ziola grzegorza sroki

Dlaczego czuję się tak zmęczony równowagi hormonalnej, nadnerczy i tarczycy, dysfunkcja

W części I tej serii, „gruczoły, hormony Neuroprzekaźników: przywrócenie równowagi „przyjrzeliśmy się, jak gruczoły wydzielają hormony, a ich istotną rolę w ochronie zdrowia i dobrego samopoczucia w części II, skupimy się na tarczycy i nadnerczy, opisując, jak wykrywać i równowagi wspólnej podostrej lub subklinicznej hormonalnej. dysfunkcja.

Nadnercza leżą nad każdą nerką. Ich głównym celem jest wytworzenie odpowiedniej ilości hormonów stresu, co pozwala na odpowiednie reagowanie na zauważone stresogennych. Istnieje nierozerwalny związek pomiędzy tarczycy i nadnerczy, tworząc ujemne sprzężenie zwrotne, często określane jako podwzgórze-przysadka-nadnercza, tarczyca (HPAT) osi, a czasami po prostu HPA. To działa jak system zarządzania stres organizmu, które ostatecznie kontroluje poziom kortyzolu i innych hormonów związanych ze stresem. HPA tłumienia może spowodować zmęczenia, depresji, odwodnienie i zaburzenia czynności immunologicznej.

Sygnalizacja za zwolnienie tych hormonów zaczyna się w podwzgórzu, obszar mózgu, który wysyła wiadomości do hormonalnej przysadki, malutki gruczoł w mózgu. Każda nadmierna aktywność metaboliczna jest postrzegana jako stresu przez nadnercza, a to wpływa na czynności podwzgórza, przysadki mózgowej i tarczycy. Gdy nadnercza są zbyt słabe, aby obsłużyć stres normalnej energii metabolicznej organizmu, zmuszają do regulacji w dół produkcji energii i czujesz się zmęczony.

Przysadka mózgowa odgrywa również istotną rolę w regulacji funkcji organizmu. Jest on nazywany „gruczoł mistrza,” ze względu na jego kontrolę nad działalnością większości innych gruczołów wydzielających hormony. Tarczyca jest uważana za „master gruczoł metabolizmu.” Znajduje się na szyi, głównym celem tego małego kształcie motyla gruczołu jest do wytworzenia odpowiedniej ilości hormonu tarczycy, który wysyła wiadomość do komórek, w jaki sposób szybko spalić energię i wytwarzają białka.

Wpis zawdzięczamy